Moterų futbolo akademijos „Žalgiris-MRU“ komanda Lietuvos moterų A lygos čempionate susitiko su daugkartinėmis čempionėmis ir dabartinėmis pirmenybių lyderėmis Šiaulių „FK Gintra“ futbolininkėmis. Dvejas tarpusavio rungtynes šių metų čempionate minimalia persvara buvo laimėjusios varžovės iš Šiaulių. Tiesa, Baltijos lygos turnyre tarpusavio dvikova reguliariajame sezone baigėsi lygiosiomis 2:2, o bronziniame lygos finale šiaulietės pergalę šventė tik po 11 metrų baudinių serijos.

„Mes jau nebebijome tituluotų varžovių: tik laiko klausimas, kada tarpusavio rungtynėse mes pagaliau iškovosime pergalę“, – antros čempionato pusės pradžioje teigė vilniečių komandos vyriausiasis treneris Bogdanas Lukashenko.

12 turo rungtynėse vilnietės savo sąlygas aikštės šeimininkėms diktavo nuo pat dvikovos pradžios. 25-ą minutę Iuliana Colnic pasiuntė pirmą įvartį į „Gintros“ vartus, o 37-ą minutę po Aivės Andriuškevičiūtės smūgio rezultatas jau buvo 2:0.

Deja, po ilgosios pertraukos išsaugoti pranašumo nepavyko: kėlinio pradžioje šiaulietės rezultatą sušvelnino, o likus žaisti 5 minutes – ir išlygino. Tad užfiksuotos kovingos lygiosios 2:2.

„Mums nepavyko iškovoti pergalės, nors šį kartą tikrai buvome jos verti. Buvome geresnė komanda. Pirmame kėlinyje tikrai dominavome, o ir po pertraukos turėjome galimybių pasiekti pergalę. Kažkur pritrūko kantrybės, kažkur – sėkmės, kažkur – nepakentėjome. Čia sportas. Tačiau lygiosios – geras rezultatas. Aš matau mūsų komandos augimą: merginos laikėsi žaidimo plano, atliko savo užduotis. Jos išlieka motyvuotos, jų akys dega. Per pertrauką rūbinėje kalbėjome, kad du įvarčiai – nieko nekeičia, turime žaisti pagal planą, lyg rezultatas būtų 0:0. Deja, pergalės nepavyko išsaugoti. Tačiau žaidimo kokybė ir komandos progresas man patinka: aš matau, kad mūsų jauna komandą bręsta, auga, tobulėja, merginos žaidžia drąsiau, labiau pasitiki savimi. Vadinasi, esame ir einame teisingu keliu – pergalių tikrai sulauksime”, – sakė „Žalgiris-MRU“ strategas.

Kitą sekmadienį, rugsėjo 8 dieną, „Žalgiris-MRU“ artimiausias „Topo centras Euronics“ lygos rungtynes žais išvykoje su „FK TransINVEST“ vienuolike: dabar abi komandos turi po 25 taškus, žalgirietės turnyro lentelėje užima antrą, o jų varžovės iš Vilniaus rajono – trečią vietą.

Tad nesvarbių rungtynių antroje sezono pusėje nebus: reikia sėkmės ir pergalių.