MFA „Žalgirio“ gyvavimo istorija prasidėjo nuo 2013-ųjų ir su lyg kiekvienais metais ji tęsiasi vis sėkmingesne gaida. Tai įrodo nuolat augantis akademijos žaidėjų skaičius, auklėtinių kvietimų kiekis atstovauti Lietuvos nacionalines jaunimo ir moterų rinktines, komandos trenerių įvertinimai ir kvietimai vadovauti aukštesnio kalibro komandoms, išaugęs partnerių ir rėmėjų skaičius bei vis didesnis bendruomenės įsitraukimas į futbolo akademijos veiklą.
Sostinės moterų futbolo akademija yra išugdžiusi nemažą dalį merginų, kurios tapo pripažintos Lietuvoje ir užsienyje. Bene sėkmingiausią karjeros stotelę pavyko užsitikrinti komandos aukštaūgei Gabijai Gedgaudaitei, kuri pirmu taikiniu išvykusi į Lenkijos vicečempionių Medyk Konin ekipą, įsitvirtino startinėje sudėtyje ir kiekvienų rungtynių metu atlieka svarbios žaidėjos vaidmenį.
Galimybę ragauti legionierės duonos gavo ir Laura Ruzgutė, pusmetį treniruodamasi ir žaisdama Aukščiausios Danijos lygos klube FC Thy – Thisted Q.
Akademijos garbę gina ir daugelis jaunųjų talenčių, kurios yra pastebimos Lietuvos čempionatuose. Nacionalinių rinktinių treneriai stebėdami situaciją čempionatuose ir turnyruose kaskart projektuoja galimą rinktinės kandidačių sąrašą, kurį dažnai puošia žalgiriečių vardai.
Nacionalinę moterų rinktinę atstovauja: Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Ugnė Lazdauskaitė, Dominyka Vaiginytė.
Įvertinimo sulaukia ne tik žaidėjos, bet ir treneriai. Būtent moterų akademijos „Žalgiris“ treneriai prisidėjo prie Lietuvos garbės gynimo ir puoselėjimo tarptautinėje arenoje. Vyriausiojo Lietuvos merginų U19 trenerio pareigas užėmė Vytautas Jančiauskas, kaip vartininkų trenerė su jaunimo rinktinėmis dirbo Aistė Griciūtė, kaip kineziterapeutė merginoms ir moterims talkino Indrė Venskevičiūtė.
Nuo 2020-ųjų vasario akademijos auklėtinės gali džiaugtis siekdamos įvertinimo ir pripažinimo ne tik sportinėje veikloje, bet ir aukštajame moksle, kurio įgijimui ruošia Mykolo Romerio universitetas. Dar iki sutarties pasirašymo į mokamą vietą įstojusi Viktorija Čiapaitė sėkmingai mokėsi viso pusmečio metu, o po pasirašymo, kaip stropiai studentei, buvo suteikta galimybė mokytis nemokamai.